Klasztor
Jesteśmy tylko tym, czym jesteśmy w oczach Bożych i niczym więcej.
jesteś na stronie klasztoru Radomsko
Klasztor należy do krakowskiej prowincji franciszkanów. Został erygowany w 1286 r.
Klasztor Podwyższenia Krzyża Świętego przy Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej w Radomsku to miejsce modlitwy, wspólnoty i posługi. Bracia mniejsi żyją tu zgodnie z duchem św. Franciszka, niosąc pokój i dobro mieszkańcom miasta.
Życie w klasztorze skupia się wokół modlitwy, wspólnej Eucharystii oraz posługi duszpasterskiej przy Sanktuarium. Bracia angażują się w spowiedź, prowadzenie grup modlitewnych i pomoc potrzebującym.
Franciszkanie codziennie modlą się w intencji mieszkańców Radomska, dobroczyńców i wszystkich, którzy proszą o modlitwę.
Klasztor Podwyższenia Krzyża Świętego Zakonu Braci Mniejszych Konwentualnych (Franciszkanów)
ul. Narutowicza 3
97-500 Radomsko
tel. 44 / 683 21 22
e-mail: radomsko@franciszkanie.pl
76 1240 3132 1111 0000 2968 1114
42 1240 3132 1111 0011 3515 9201
16 1240 3132 1111 0000 2968 1127
Używamy cookies niezbędnych do działania strony oraz – za Twoją zgodą – cookies analitycznych (Google Analytics), aby
tworzyć statystyki i ulepszać Serwis. Zgodę możesz w każdej chwili zmienić w ustawieniach.
To szybki sposób, by wesprzeć to, co robimy na co dzień. Jeśli możesz, przekaż 1,5% — naprawdę ma znaczenie.