Porządek Mszy św. i spowiedzi
Dróżki Matki Bożej Bolesnej
Czuwania Papieskie i Odnowy w Duchu Świętym
Odpusty
Pomoce duszpasterskie
Franciszkański Zakon Świeckich
Rycerstwo Niepokalanej
Alma Mater
Odnowa w Duchu Świętym
Wspólnota Krwi Chrystusa
Czciciele Męki Pańskiej (Bractwo Żywej Drogi Krzyżowej)
Grupa Animacji Misyjnej
 
 


WSPÓLNOTA KRWI CHRYSTUSA


Na spotkania WKC działającej przy klasztorze franciszkanów w Radomsku, które odbywają się w każdy czwartek (18.00 – Msza św., adoracja, 19.30 - spotkanie w Sali św. Franciszka) uczęszcza 4-6 osób.
W trzeci czwartek miesiąca Wspólnota prowadzi adorację Najświętszego Sakramentu. Później odbywa się spotkanie – agapa. Duchowość Wspólnoty polega na życiu Tajemnicą Krwi Chrystusa w adoracji, uwielbieniu oraz w służbie Bogu i braciom. Oddajemy się słuchaniu Słowa Bożego, wybieramy Słowo Życia, przez które Duch Święty pomaga nam wypełniać wolę Boga Ojca w naszej codzienności.

Arcybiskup Częstochowski dr Stanisław Nowak dnia 21 paź­dzier­nika 1999 roku ofi­cjal­nie ery­go­wał Sanktuarium Krwi Chrystusa w Częstochowie. Informacje o nabożeństwach w tym Sanktuarium uzyskasz tutaj:

Nabożeństwa w Sanktuarium Krwi Chrystusa w Częstochowie  

Więcej informacji na temat duchowości Wspólnoty Krwi Chrystusa znaleźć można na stronie:

Zgromadzenie Misjonarzy Krwi Chrystusa  → dodano: 09.11.2013

W dniu 27 października br. w naszym kościele zorganizowaliśmy wystawę obrazów ukazujących Tajemnice przelania krwi przez Jezusa Chrystusa.
Zobacz zdjęcia z tej wystawy.→ dodano: 31.12.2010

1. 8 grudnia 1815 roku została założona we Włoszech Wspólnota Krwi Chrystusa. Od 1983 roku jest w Polsce, a od 2002 roku w Radomsku w Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej. Charyzmatem i duchowością jest Krew Chrystusa obecna w tajemnicach przelania na Golgocie, w Eucharystii, w sakramentach i w każdym człowieku, zwłaszcza cierpiącym na duszy i ciele.

Duchowość przekazał nam św. Kasper del Bufalo, założyciel Zgromadzenia Misjonarzy Krwi Chrystusa, które prowadzi naszą formację. „Kto lekceważy Ofiarę Mszy Świętej, ten pogardza Najświętszą Krwią Chrystusa i będzie musiał przed Nią zdać rachunek” (św. Kasper del Bufalo).

Zasłuchani w Słowo Boże i umocnieni pełnym uczestnictwem w Eucharystii wracamy do codziennych spraw naszego życia. Wspólnota w cotygodniowych spotkaniach rozważa Słowa Ewangelii i wybiera „Słowo Życia”. Słowo to pomaga w odzyskaniu woli Bożej, prosić o owoc Ducha Świętego w problemach i otwiera na miłość i jedność z Bogiem, sobą samym i drugim człowiekiem.

W tym roku formacyjnym z kart Ewangelii poznajemy Pana Jezusa. Jego życie: Boga i Człowieka, Jego słowa i czyn, aby żyć w komunii z Bogiem i Kościołem. Chcemy, aby Pismo św. było dla nas szkołą życia. Naszym pragnieniem jest w tym roku szczególnie innych zachęcać do spotkania z Panem Jezusem w Słowie Bożym , aby każdy mógł doświadczyć przyjaźni, pokoju, uzdrowienia, zwycięstwa, zmartwychwstania, służby i każdego dobra.
Błogosławiona Krew Jezusowa !

2. Jesteśmy bardzo wdzięczni Franciszkanom, że mogliśmy uczestniczyć w Nowennie przed Uroczystością Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Marii Panny. Duchowe przygotowanie do całkowitego zawierzenia Wspólnoty, naszego życia osobistego i rodzinnego, prowadzona przez o. Donata było spojrzeniem gdzie Krew naszego Pana woła o pomoc, gdzie miłość nie jest kochana.

„Bądź przy nas Matko Przenajdroższej Krwi, abyśmy mogli być przy tych, których tak bardzo kochasz. Udziel nam swojej wiary, abyśmy tak jak Ty byli ulegli Duchowi Bożemu. Napełnij nas Twoją pokorą, abyśmy naprawdę służyli tym, za których Jezus oddał życie. Daj nam udział w Twoim Krzyżu, abyśmy nieśli Twoje miłosierdzie tym, którzy żyją bez łaski” (fragment modlitwy zawierzenia Matce Bożej Dzieła Krwi Chrystusa).
Błogosławiona Krew Jezusowa !

animatorka: Teresa Widła

 

→ dodano: 22.02.2008

21 lutego 2008 roku gościliśmy w naszym sanktuarium moderatora podregionu częstochowskiego Wspólnoty Krwi Chrystusa, ks. dk. Damiana Siwickiego, który przyjechał z młodzieżą z WKC z Kluczborka, by umocnić naszą miłość do Jezusa i w słowie Bożym ukazać nam nowe życie całkowicie zwrócone ku miłości Boga i ludzi. Podczas Mszy św. rozpoczynającej się o godz. 18.00, której przewodniczył ks. prowincjał Jarosław Jabłoński, modliliśmy się o nowe powołania do Zgromadzenia Misjonarzy Krwi Chrystusa, dziękując Bogu za to zgromadzenie oraz za 200 lat istnienia Wspólnoty Krwi Chrystusa.
Zobacz galerię zdjęć z tego spotkania.