Porządek Mszy św. i spowiedzi
Dróżki Matki Bożej Bolesnej
Czuwania Papieskie i Odnowy w Duchu Świętym
Odpusty
Pomoce duszpasterskie
Franciszkański Zakon Świeckich
Rycerstwo Niepokalanej
Alma Mater
Odnowa w Duchu Świętym
Wspólnota Krwi Chrystusa
Czciciele Męki Pańskiej (Bractwo Żywej Drogi Krzyżowej)
Grupa Animacji Misyjnej
 
 

IX Międzynarodowy Festiwal Chóralny Wschód-Zachód-Zbliżenia
Radomsko 29.06. - 30.06.2013

UCZESTNICY:


Chór Kameralny "Vivid Singers" z ŁodziMieszany Chór Kameralny „Vivid Singers” powstał w lutym 2005 roku dzięki ogromnemu zaangażowaniu dyrygenta Dawida Bera i 17 młodych muzyków, których połączyła wspólna pasja i zamiłowanie do śpiewu. Ich różnorodny, nieustannie rozszerzany repertuar obejmuje głównie muzykę chóralną a cappella wielu epok, od renesansu po kompozycje XX i XXI-wieczne oraz pieśni negro spirituals i opracowania standardów muzyki rozrywkowej.
Chór współpracuję z Filharmonią Łódzką im. A. Rubinsteina wykonując dzieła oratoryjno – kantatowe, stąd w stałym repertuarze zespołu znajdują się m. in. takie kompozycje jak Magnificat J. Różyckiego, Msza C-dur „Koronacyjna” W. A. Mozarta, Requiem A. Dworaka, Requiem G. Verdiego, Stabat Mater F. Poulenca czy „Romancero Gitano” M. Castelnuovo-Tedesco,.
Mimo niedługiej historii chór występował już wielokrotnie (ponad 130 razy) zarówno w kraju, jak i za granicą, m.in. w Akademii Muzycznej w Łodzi w ramach współpracy z Katedrą Kompozycji dokonując wielu prawykonań utworów współczesnych łódzkich kompozytorów podczas sesji „Musica Moderna”. Zespół koncertował także w ramach XX i XXII, XXIV Festiwalu „Muzyka w Starym Klasztorze” w Łagiewnikach 2007, 2009, 2011, Festiwalu „XII, XIII i XV Lato z Muzyką - Grotniki 2005, 2006, 2008”, w Filharmonii Łódzkiej na koncertach z cyklu „Młodzi w Łodzi” i „Ars Cameralis”, podczas uroczystości nadania tytułu Mistrza Mowy Polskiej oraz na Międzynarodowych Spotkaniach Młodzieży „Eurotreff Musik 2005” w Niemczech.
W grudniu 2007 roku Chór koncertował wraz z tenorem Markiem Torzewskim w znanej brukselskiej sali "Concert Noble" podczas uroczystej "Polskiej Wigilii", zorganizowanej przy współpracy Województwa Łódzkiego z Urzędem Miasta Łodzi, zaś w maju 2009 trzykrotnie koncertował we Włoskim Reggio Emilia. W grudniu 2009 roku, powrócił znów do Brukselskiej „Concert Noble”, bo koncertować wspólnie Aleksandrą Zamojską.
W kwietniu i maju 2010 obchodził Jubileusz 5-lecia istnienia, które uświetnił cyklem koncertów będących podsumowaniem dotychczasowej działalności.
W kwietniu 2011 r. wykonał Requiem G. Faure podczas Koncertu Pasyjnego w Kościele O.O. Jezuitów w Łodzi, natomiast w maju 2011 r. wraz z Chórem i Orkiestrą Filharmonii Łódzkiej im. A. Rubinsteina, dokonał prawykonania kompozycji Krzysztofa Grzeszczaka Locus Inaestimabilis napisanej okazji 850-lecia Kolegiaty w Tumie.
Rok 2011 przyniósł również premierę projektu Queen Symfonicznie, wraz z orkiestrą Alla Vienna, która odbyła się w łódzkiej Wytwórni. Natomiast lata 2012 i 2013 to kilkanaście koncertów z tym projektem z największych salach koncertowych i widowiskowych całej Polski.
Chór zdobył następujące nagrody i wyróżnienia, na Festiwalach i Konkursach Chóralnych:
22 października 2005 r. - IX Festiwal Pieśni Religijnej „Cantate Deo” – Rzeszów – I miejsce
16 czerwca 2006 r.-Ogólnopolski Konkurs Chórów Szkół Muzycznych – Ostrów Wielkopolski – II miejsce
21 października 2006 r. -X Festiwal Pieśni Religijnej „Cantate Deo” – Rzeszów – I miejsce oraz nagroda za najlepsze wykonanie utworu obowiązkowego
18 listopada 2006 r. -IX Łódzki Festiwal Chóralny „Cantio Lodziensis” – I miejsce oraz nagroda za najlepsze wykonanie utworu łódzkiego kompozytora
24 marca 2007 r. -III Ogólnopolski Konkurs Pieśni Pasyjnej – Bydgoszcz – Złoty dyplom
19 maja 2007 r. -Międzynarodowy Festiwal Muzyki Cerkiewnej – Hajnówka 2007 – wyróżnienie
14 - 18 listopada 2007 r. - XXIV Międzynarodowy Konkurs i Festiwal Chóralny im. Franciszka Schuberta – Wiedeń - Złoty dyplom w kategorii muzyki sakralnej oraz Złoty dyplom w kategorii chórów mieszanych
25 października 2008 r. -III Ogólnopolski Festiwal Chóralny „Ars Liturgica” – Gniezno – Złoty dyplom
16 listopada 2008 r. -XI Łódzki Festiwal Chóralny „Cantio Lodziensis” – I miejsce oraz nagroda za najlepsze wykonanie utworu łódzkiego kompozytora
29 listopada 2008 r. -XVIII Międzynarodowy Festiwal Muzyki Adwentowej Bożonarodzeniowej – Praga - Złote Pasmo
23 października 2010 r.- IV Ogólnopolski Festiwal Chóralny „Ars Liturgica” – Gniezno – Złoty dyplom
21 października 2012 r. - VIII Międzynarodowy Festiwal Chórów „Gaude Cantem” – Bielsko Biała – Złoty dyplom, I miejsce w kategorii chórów kameralnych, nagroda specjalna za najciekawszą interpretację utworu kompozytora współczesnego


Akademicki Chór Politechniki Śląskiej w Gliwicach
AKADEMICKI CHÓR POLITECHNIKI ŚLĄSKIEJ to zespół, który powstał w 1945 r., kiedy to przybyli do Gliwic pracownicy i studenci Politechniki Lwowskiej i jest kontynuatorem Lwowskiego Chóru Technickiego.
W kraju Chór ma ok. 40 występów rocznie. W trakcie ponad 30 wyjazdów do prawie wszystkich krajów Europy, na Syberię, do Kanady, USA, Korei Płd., Ameryki Pd. i Afryki dał ponad 100 koncertów. Uzyskał ponad 50 nagród muzycznych i wyróżnień za swą społeczną działalność, m.in. nagrodę: Ministra Kultury i Sztuki. W 1996 i w 2005 roku otrzymał nagrody Prezydenta Miasta Gliwice, władze Uczelni przyznały mu w 1998 roku Odznakę Zasłużonemu dla Politechniki Śląskiej oraz w 2005 roku Medal 60-lecia za szczególne zasługi dla rozwoju Uczelni.
Chór nagrywa dla Polskiego Radia i Telewizji, wydał m.in. 6 płyt kompaktowych, m.in. w 2006 roku "NA NIEBIE SŁYCHAĆ ŚPIEWY ANIELSKIE" z kolędami w opracowaniu Henryka Jana Botora i w 2008 roku, "MISSA NOVA" - kompozycja na chór, solistów i orkiestrę jazzową.
Od 1980 roku chór jest organizatorem ogólnopolskiego festiwalu pod nazwą “Gliwickie Spotkania Chóralne". Ta muzyczna impreza na stałe wpisała się w pejzaż muzyczny Gliwic stanowiąc wyjątkową okazję dla popularyzacji muzyki chóralnej rodzimej i światowej będąc przeglądem dorobku zaproszonych chórów.
Zespół jest laureatem wielu krajowych i międzynarodowych konkursów. Laury zdobyte w ostatnich latach to m.in.
Grand Prix XIV Ogólnopolskiego Festiwalu Polskiej Pieśni Chóralnej z pucharem Prezydenta RP (2006),
I nagrodę w kat. chórów akademickich IX Łódzkiego Festiwalu Chóralnego "CANTIO LODZIENSIS" (2006),
I nagrodę w kat. chórów mieszanych w XVI Myślenickim Festiwalu Pieśni Chóralnej (2007),
I nagrodę w kat. utworu narodowego VII Międzynarodowego Festiwalu Chóralnego w Bośni i Hercegowinie (2007),
Pierwsze miejsce w przesłuchaniach w OHRID CHOIR FESTIVAL (2009),
GRAND PRIX XII Międzynarodowych Spotkań Chóralnych "AD GLORIAM DEI" (2011)

Tomasz Giedwiłło - dyrygent
Studia muzyczne ukończył w 2003 roku w Akademii Muzycznej im. K. Szymanowskiego w Katowicach na kierunku Kompozycja, Teoria I Edukacja Muzyczna w klasie dyrygowania prof. Piotra Warzechy. Podczas studiów stypendysta Ministra Kultury i Sztuki. Warsztat dyrygencki doskonalił podczas międzynarodowych kursów na Węgrzech w 2003 r.
Od 2006 roku kierownik artystyczny i dyrygent Akademickiego Chóru Politechniki Śląskiej w Gliwicach z którym koncertował na Słowacji, w Urugwaju, Argentynie, w Bośni i Hercegowinie, Serbii, Macedonii, Albanii, Irlandii, na Węgrzech, we Włoszech, w Rosji, w Niemczech, Czechach, Szwecji, Austrii oraz Republice Południowej Afryki.
Od 2003 roku Tomasz Giedwiłło pracuje w katowickiej Akademii Muzycznej gdzie pełni funkcję dyrygenta chóru studiów niestacjonarnych. W latach 2006-2008 nauczał dyrygowania w Instytucie Jazzu I Muzyki Rozrywkowej. W tejże uczelni w roku 2009 prowadził również chór uczestników XIX Międzynarodowego Sympozjum Z. Kodaly’a.
W sezonie 2008/09 współpracował z Operą Śląską w Bytomiu przygotowując chór tejże instytucji do premiery "Carmina Burana" C. Orffa w reżyserii Roberta Skolmowskiego.


Chór BELCANTO z Niemiec


Chór Bel Canto Frontenhausen został założony w marcu 2002 r., a wkrótce się z około 35 do 40 śpiewaków. Liczba ta wzrosła w ciągu roku z 65 działających w czterech śpiewających entuzjastów wokalnych rejestrach. Chór Bel Canto jest mieszany. W wieku jego członków obecnie wynosi 14-62 lat. Piosenkarka nie tylko długą od rynku miasta, ale z wielu miejscach w dzielnicach Landshut i Dingolfing-Landau. Idziesz do różnych zawodów i działań. W Bel Canto inżynierów, rzemieślników, gospodynie śpiewać jak emerytów i studentów. Być może jest to również to ekscytująca mieszanka, które tworzą dobry klimat w bel canto. Poza tym, że muzyk, oczywiście, jest również spotkanie z przyjaciółmi i poznawanie nowych ludzi jest ważną częścią życia chóru.
Ciepłe przyjęcie i przyjazne powitanie i przybysze dokonać wpisu projektu. Szczególnie uzyskać bel canto na koncertach atmosferę lub na festiwalach, które obchodzone są regularnie tak. Trwały napływ jest wynikiem ogromnego zaangażowania popularnej, state-biegłego chóru Regina Bertolini. Poprzez ukierunkowane szkolenia w nowoczesnych dyrygentury chóralnej i wokalnej szkolenia i jej niestrudzonych wysiłków, mogła prowadzić chór z obecnym, dużym poziomie jakości. Jego wokal jakości jest sprawdzony przez chór nie tylko z atrakcyjną dźwięczności, ale także poprzez dźwięk, spójne i motywowanie próbek działalności. Członkowie zobaczyć dzieła muzycznego razem w społeczności, w której można poczuć radość śpiewania.
Program początkowo składała się głównie z występów chóru kościelnego na przyjęcia, wesela, chrzciny i inne. W repertuarze pojawiły się pierwsze nowe duchowe pieśni, gospel i spirituals, klasyczne muzyki chóralnej i świeckie pieśni. Nieco później, rock, pop i elementy zostały dodane do repertuaru Regina Bertolini. Przekonujący sukces w spektaklach takich jak akcja "Hofgesang Maytime w Landshut zamieszkania" lub "Actus Academicus" w głównej auli Uniwersytetu w Ratyzbonie Regina Bertolini i motywować swoich śpiewaków w historii. Dlatego Chór Bel Canto pozostanie wierny swoim ambicjom w przyszłości. Nieustannie pracujemy rozszerzyć repertuar stale, bez utraty jego profil i zwiększyć jakość występów kiedykolwiek - ale szczególnie do nadawania własnego entuzjazmu do występów na widowni.Municypalny Kameralny Chór „LEGENDA” Collegium-Vocale z Drohobycza na Ukrainie

The Chamber Choir "Legenda" is a winner and a laureate of many choir competitions: Poland (Mendzyzdroje 1991, Chenstochowa 2004, Warsaw 2004, Byalystok 2004, Legnica 2007, Lodz 2008, Girzycko 2010, Przemysl 2011), Hungary (Debrezen 1992, 1996, 1998), Slovakia (Trnava 1996, 1998), Germany (Marktoberdorf, Mainhausen, Elsenfeld, Rottenburg am Nekkar 1993, 1997, 1998, 2002, 2010), France (Tour 1996), Belgium (Maasmechelen 1999), Austria (Spittal an der Drau 2000), Spain (Torrevieja 2005, 2006, 2009). The Choir has recorded three compact discs: "Choral works of the twentieth century com­posers", "Liturgy of M. Verbyckyi", “Christmas with Legend” and three Repertoire Collections.


Chór Towarzystwa Śpiewaczego im. S. Moniuszki z Radomska, dyrygent Maciej Salski
Towarzystwo Śpiewacze im. Stanisława Moniuszki w Radomsku jest jednym z najdłużej działających amatorskich zespołów muzycznych na terenie województwa łódzkiego. Początki istnienia zespołu odnaleźć można we wspomnieniach już z 1912 roku, lecz oficjalnie uznaną datą jest data zarejestrowania jako Towarzystwo Śpiewacze im. Stanisława Moniuszki w 1923 r.
Umiłowanie śpiewu i ogromna więź między ludźmi tworzącymi ten ok. 40-osobowy zespół powoduje, że chór ciągle się rozwija i wykazuje bardzo dużą aktywność w działalności na rzecz rozwoju kultury w naszym mieście.
Jesteśmy inicjatorami i organizatorami wielu imprez artystycznych zarówno w kraju jak i za granicą. Dotychczas występowaliśmy w Wilnie, Lwowie, Wiedniu, Berlinie, Pradze i na Sycylii, uczestniczyliśmy w Międzynarodowym Festiwalu Chóralnym "BOFEST OF ARTS" w Bohuminie w Czechach, a na przełomie listopada i grudnia 2007r. wzięliśmy udział w 17 Międzynarodowym Festiwalu Chóralnym Pieśni Adwentowej i Bożonarodzeniowej w Pradze, gdzie zdobyliśmy „Brązowy dyplom”.
Jesteśmy pomysłodawcami i organizatorami prestiżowej imprezy, jaką jest Międzynarodowy Festiwal Chóralny "Wschód-Zachód-Zbliżenia", który odbywa się w corocznie w naszym mieście (dotychczas odbyło się już pięć edycji). Ponadto cyklicznie organizujemy różnego rodzaju koncerty okolicznościowe. Zrealizowaliśmy również autorski projekt pod nazwą „Opera na prowincji”, który został nagrodzony przez Fundację im. Stefana Batorego. Posiadamy szerokie kontakty z zespołami chóralnymi z kraju i z zagranicy, co owocuje wieloma wspólnymi projektami.
W 2005 roku otrzymaliśmy nagrodę Marszałka Województwa Łódzkiego za wybitne osiągnięcia w dziedzinie kultury.
W roku 2008, w 85 rocznicę działalności otrzymaliśmy szczególne wyróżnienie - Dyplom Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego za zasługi w upowszechnianiu kultury.
Dyrygentem chóru jest Maciej Salski - absolwent Akademii Muzycznej w Łodzi oraz Akademii Muzycznej w Warszawie na kierunku dyrygentura chóralna.

źródło: www.towarzystwo-spiewacze.pl