Porządek Mszy św. i spowiedzi
Dróżki Matki Bożej Bolesnej
Czuwania Papieskie i Odnowy w Duchu Świętym
Odpusty
Pomoce duszpasterskie
Franciszkański Zakon Świeckich
Rycerstwo Niepokalanej
Alma Mater
Odnowa w Duchu Świętym
Wspólnota Krwi Chrystusa
Czciciele Męki Pańskiej (Bractwo Żywej Drogi Krzyżowej)
Grupa Animacji Misyjnej
 

29.11.2011


Relikwie bł. Jana Pawła II u Franciszkanów


W niedzielę, 13.11.2011 w kościele Ojców Franciszkanów uroczystego przekazania relikwii bł. Jana Pawła II dokonał o. Sławomir Zieliński, franciszkanin, dyrektor Wydziału duszpasterstwa ogólnego kurii lwowskiej.

Radomszczanie, którzy przez pięć lat po śmierci papieża Jana Pawła II prosili w czasie comiesięcznych czuwań papieskich o jego rychłą beatyfikację podczas czuwań papieskich mogą teraz modlić się za Jego wstawiennictwem. Ojcowie Franciszkanie otrzymali relikwie papieskie dzięki życzliwości arcybiskupa metropolity lwowskiego, Mieczysława Mokrzyckiego. Uroczystej Mszy Świętej przewodniczył o. Sławomir Zieliński, pracujący w kurii lwowskiej. W czasie śpiewu „Chwała na wysokości Bogu”, celebrans umieścił relikwiarz ze szczątkami Ojca świętego na ołtarzu.
W homilii o. Sławomir przypomniał, że papież Jan Paweł II jest honorowym obywatelem Radomska i dlatego tym bardziej powinien być wzorem dla mieszkańców naszego miasta. Szacunek do drugiego człowieka, miłość, dobro, wierność i zaufanie Bogu, a więc wartości, które Jan Paweł II przekazywał wiernym przez lata swego pontyfikatu, mają się stać drogowskazami na drogach ludzkiego życia. O. Zieliński podkreślił również, że radomszczanie powinni być dumni z tak wielkiego honorowego obywatela miasta, ma być to jednak duma pełna miłości, a nie pychy.
Pod koniec uroczystej Eucharystii w imieniu mieszkańców miasta głos zabrała p. prezydent Anna Milczanowska. W krótkim przemówieniu wyraziła swoją wdzięczność za dar relikwii bł. Jana Pawła II w radomszczańskim klasztorze. Podzieliła się także swoim doświadczeniem modlitwy za wstawiennictwem bł. Ojca świętego. O. Sławomirowi oraz wszystkim zebranym podziękował również o. Janusz Łazarczyk, gwardian klasztoru.

Kościół Ojców Franciszkanów jest pierwszą w Radomsku świątynią, w której znajdują się relikwie błogosławionego Jana Pawła II.

tekst: Agnieszka Kozłowska  

→ zaproszenie  

Zdjęcia: Danuta Danielska, Robert Ojrzyński