powrót
Wielki Post 2009Kochani sympatycy naszego sanktuarium!
    Już w najbliższą środę 25 lutego rozpoczynamy w Kościele święty czas, czas Wielkiego Postu. Rozpoczynamy czas pokuty i nawrócenia, czas łaski i zbawienia.
    Czas, kiedy jeszcze bardziej otwieramy się na Boga i na drugiego człowieka. Kościół zachęca nas, aby w tym czasie czynić uczynki miłosierdzia przez post, modlitwę i jałmużnę.
    Zachęcam Was, kochani, do podejmowania różnych umartwień i postanowień. Niech to będzie czas ciągłego pytania Boga o moje życie. Czy moje życie idzie we właściwym kierunku. Postarajmy się częściej otwierać Pismo Święte i rozważać teksty o męce i śmierci Pana Jezusa. Kiedy Chrystus umierał na Krzyżu wypowiedział słowo "pragnę".
    On pragnie świętości mojej i Twojej. Kolejny Wielki Post w naszym życiu jest szansą na moje i Twoje nawrócenie, czy tak będzie?

Kochani!
    Zapraszam do naszej świątyni na nabożeństwa Drogi Krzyżowej w piątki o godz. 12.00 i w niedziele Wielkiego Postu po Mszy św. wieczornej oraz na Gorzkie Żale w piątki o godz. 17.30.
I pamiętajcie jeszcze o jednym. Niech to będzie Wielki Post wyjątkowy, niezwykły i niepowtarzalny. Wielki Post przygotowuje nas do Świąt Zmartwychwstania Jezusa, a kiedyś i do naszego zmartwychwstania.

o. Janusz Łazarczyk