powrót
O. Łukasz Samiec – misjonarz z Paragwaju w Radomsku

zobacz galerię

   Do radomszczańskiego klasztoru Franciszkanów 9 sierpnia 2009 r. przybył z krótką wizytą o. Łukasz Samiec, misjonarz z Paragwaju, który spotkał się przedstawicielami Grupy Animacji Misyjnej i opowiedział o swojej posłudze misyjnej. O. Łukasz pochodzi z Legnicy. W 2001 r. wstąpił do zakonu Franciszkanów Prowincji Krakowskiej.
   Podjął studia w Wyższym Seminarium Duchownym Franciszkanów w Krakowie. W 2005 r. wyjechał do Boliwii, gdzie kontynuował studia teologiczne w Cochabamba na Boliwijskim Uniwersytecie Katolickim. Obecnie o. Łukasz posługuje w Asunción, stolicy Paragwaju, gdzie znajduje się postulat i redakcja „Rycerza Niepokalanej”.
   O. Łukasz przyjechał do Polski na urlop, w czasie którego otrzymał święcenia kapłańskie. Sakramentu kapłaństwa udzielił o. Łukaszowi biskup pomocniczy zamojsko-lubaczowski Mariusz Leszczyński 27 lipca 2009r. na Eucharystii podczas 22 Franciszkańskiego Spotkania Młodych w Kalwarii Pacławskiej.
   O. Łukasz wpisał się do kroniki Grupy Animacji Misyjnej, podarował nam egzemplarz paragwajskiego Rycerza Niepokalanej i obrazki prymicyjne.

Ojcu neoprezbiterowi Łukaszowi życzymy błogosławieństwa Bożego w posłudze misyjnej i nieustającej opieki Maryi w redagowaniu Rycerza Niepokalanej.Danuta Danielska, Grupa Animacji Misyjnej, Radomsko