Porządek Mszy św. i spowiedzi
Dróżki Matki Bożej Bolesnej
Czuwania Papieskie i Odnowy w Duchu Świętym
Odpusty
Pomoce duszpasterskie
Franciszkański Zakon Świeckich
Rycerstwo Niepokalanej
Alma Mater
Odnowa w Duchu Świętym
Ministranci
Domowy Kościół
Czciciele Miłosierdzia Bożego
Wspólnota Krwi Chrystusa
Czciciele Męki Pańskiej (Bractwo Żywej Drogi Krzyżowej)
Grupa Animacji Misyjnej

800 lat

→ Za Tobą


→ Program duszpasterski na rok
2014-2015

"Nawróćcie się i wierzcie w Ewangelię"
Peregrynacja relikwii bł. Jakuba PROWINCJA POŁUDNIOWA, UKRAINA

→ u Franciszkanów
w Radomsku

→ wywiad
→ kalendarium

WIELKA NOWENNA FATIMSKA

13.05.2009
-13.05.2017

→ modlitwa
→ nowenna
→ o nowennieJan Paweł II
KANONIZACJA
27.04.2014
BEATYFIKACJA
1.05.2011

→ świadectwa
→ zdjęcia
→ czuwanie
→ koncert
→ relikwie
bł. Jana Pawła II w radomszczańskim klasztorze

 
 

PRZEKAŻ SWÓJ 1% PODATKU
na renowację ołtarza Matki Bożej Bolesnej.

Poniżej potrzebne dane do wypełnienia PIT:
KRS 0000397954
Cel szczegółowy: Franciszkanie Radomsko 27

→  Więcej o Fundacji Brat Słońce   

STUDIA PODYPLOMOWE Z FRANCISZKANIZMU
To oferta Ośrodka Studiów Franciszkańskich Wydziału Teologicznego UPJPII w Krakowie dla szerokiego kręgu zainteresowanych.

→ więcej informacji na stronie OSF   

RENOWACJA AMBONY ZAKOŃCZONA


Zabytkowa ambona naszego franciszkańskiego kościoła została już w pełni odrestaurowana - przywrócono oryginalny jej kolor i położono nowe złocenia. Pracownikom firmy Sempre Arte z Krakowa skradamy podziękowania za to wspaniałe dzieło.

→ foto: T. Dyrcz  galeria zdjęć  

KANONIZACJA BŁOGOSŁAWIONYCH PAPIEŻY
JANA PAWŁA II i JANA XXIII

Watykan 27.04.2014r.


Spotkania radomszczan z Janem Pawłem II    Świadectwa  

Poświęcenie krzyża powstańczego

Powstańczy krzyż, poddany ostatnio gruntownej renowacji, znów zajmuje swoje poczesne miejsce - przy franciszkańskiej świątyni. Postawiony tam został w czasie powstania styczniowego w manifeście poparcia dążeń Polaków do wolności. Uwieńczeniem radomszczańskich obchodów 150 rocznicy tego wydarzenia było poświęcenie pamiątkowego krzyża w dniu 27 stycznia 2013 roku.


Wielka Nowenna Fatimska
W 2017 r. przypada setna rocznica objawień fatimskich. Dlatego chcemy przygotować się do tego wydarzenia przez wielką, trwającą dziewięć lat Nowennę, która rozpoczęła się 13.05.2009 r., a kończy 13.05.2017 r.
Temat roku 2013:    EUCHARYSTYCZNY KLUCZ - cud na cudami, który zmienia wszystko

→ MODLITWA WIELKIEJ NOWENNY FATIMSKIEJ  

Nowenna do świętego Maksymiliana
Boże, który nieustannie wspierasz rodzinę ludzką swoim błogosławieństwem i dajesz jej wzory świętości, prosimy Cię, abyśmy wiernie naśladowali wzór świętego Ojca Maksymiliana i przez szczególne oddanie Niepokalanej szerzyli Królestwo Chrystusowe. Święty Ojcze Maksymilianie, który z miłości oddałeś życie dla ocalenia bliźniego, w imię tej miłości wspomóż mnie swoim wstawiennictwem i uproś mi łaskę, o którą pokornie proszę.
Ojcze nasz...     Zdrowaś Maryjo...
Maryjo bez grzechu poczęta, módl się za nami, którzy się do Ciebie uciekamy i za wszystkimi, którzy się do Ciebie nie uciekają, a zwłaszcza za nieprzyjaciółmi Kościoła świętego i poleconymi Tobie.

 
 
 
 
 10 stycznia w szpitalu powiatowym w Radomsku
odszedł do Pana po długiej chorobie nasz ukochany o. Marek Hałambiec OFMConv.Marek Hałambiec (ur. 14 grudnia 1931 roku) pochodził z Kopyczyniec (województwo tarnopolskie).   Na chrzcie świętym otrzymał imię Jan (Marek to imię zakonne). Do franciszkanów wstąpił dnia 28 sierpnia 1950 roku. Nowicjat oraz studia filozoficzno – teologiczne odbył w Krakowie.
Śluby wieczyste złożył 10 października 1954 roku a święcenia kapłańskie przyjął w Krakowie 21 grudnia 1957 roku z rąk ks. bpa Stanisława Rosponda.
Śp. o. Marek pełnił w naszej prowincji zakonnej wiele ważnych funkcji. Był gwardianem w Krakowie (Klasztor św. Franciszka), Dąbrowie Górniczej, Rychwałdzie, Krakowie (Klasztor św. Antoniego). Przez 13 lat piastował urząd wikariusza prowincji. Od 2004 roku przebywał w Radomsku.
W radomszczańskiej wspólnocie klasztornej o. Marek zajmował się katalogowaniem archiwaliów klasztoru. Jako osoba obdarzona niezwykłą wrażliwością serca i wspaniałym poczuciem humoru był bardzo lubiany i ceniony przez wiernych modlących się w naszym sanktuarium. Ponieważ stan zdrowia nie pozwalał mu na szerszą działalność duszpasterską, pełnił z zaangażowaniem posługę kapłańską sprawując Eucharystię, służąc w konfesjonale i polecając nas wszystkich Bożemu Miłosierdziu w cichej modlitwie podczas długich chwil spędzanych w kaplicy klasztornej.
Od kilku miesięcy był już obłożnie chory, a od 31 grudnia przebywał w szpitalu.

mg  

Pogrzeb o. Marka odbędzie się w czwartek 15 stycznia 2015 roku. O godz. 10.15 wspólnoty modlitewne działające przy naszym kościele poprowadzą modlitwę różańcową w intencji śp. o. Marka. O godz. 11.00 rozpocznie się Msza św. pogrzebowa, której przewodniczył będzie Ks. Abp Stanisław Nowak. Po Mszy św. ciało śp. o. Marka zostanie złożone do grobowca franciszkańskiego na Starym Cmentarzu w Radomsku.

więcej  → 50-lecie kapłaństwa     → wspomnienia   → jubileusz 80-lecia  

 

6 stycznia 2015

UROCZYSTOŚĆ OBJAWIENIA PAŃSKIEGO

Nieznany Król - przyszedł w oznaczonym miejscu i czasie, przyszedł do królów i do biedaków, do pasterzy i uczonych. Na anielskie wezwanie odpowiedzieli w różny sposób - jedni biegnąc przez połacie pastwisk, drudzy ruszając na długą wyprawę, inni nasłuchując wieści z Betlejem. Wszyscy czekali na Króla zapowiedzianego w prorockich Pismach i drżały im serca z radości i niepokoju, z nadziei i obawy o własność i władzę.

I przybywają do Jerozolimy trzej Królowie - wielce uczeni i mądrzy pytają Heroda o Dziecię wywołując popłoch i strach. To całe spektrum zachowań możemy zaobserwować również dzisiaj - choć nasza wiedza jest szersza i nasze postępowanie bardziej świadome, to często pytamy i często też jesteśmy adresatami pytań od poszukujących.

Czy odpowiadamy zgodnie z prawdą i czy nie obawiamy się jakiegoś zagrożenia z ich strony, czy towarzyszymy pytającym, czy może odsyłamy ich samych, a my pozostajemy w miejscu i nadal trwamy w swoim "świecie"?

mg  

 

6 stycznia 2015

ORSZAK TRZECH KRÓLI

W III radomszczańskim Orszaku Trzech Króli uczestniczyło wielu radomszczan, którzy po Mszy św. w kolegiacie św. Lamberta wyruszyli ul. Krakowską i Piastowską w kierunku kościoła NMP Królowej Polski. Tu Teatr "Źródło" przedstawił jasełka, a następnie ogłoszono wyniki konkursów zorganizowanych dla dzieci i młodzieży.

galeria zdjęć  

 

3 stycznia 2015

Spotkanie opłatkowe Rycerstwa Niepokalanej

3 stycznia 2015 r. odbyło się spotkanie opłatkowe Rycerstwa Niepokalanej. Po modlitwie i poświęceniu opłatków przez o. Krystiana złożyliśmy sobie życzenia. Spotkanie upłynęło w miłej atmosferze przy kawie i cieście oraz śpiewie kolęd.

galeria zdjęć  

 
napisz do administratora

Oficjalna strona Prowincji św. Antoniego i bł. Jakuba Strzemię Franciszkanów Konwentualnych Serwis informacyjny Franciszkanów

OD 8.12.2007

Copyright © 2007-2015
Franciszkanie Radomsko